Інцидент стався 9 лютого / facebook.com/Сергей Мазур

У поліції не вважають за потрібне озвучувати прізвище спецпризначенця, який вжив українофобський вигук під час затримання активістів 9 лютого під будівлею Подільського управління поліції Києва.

Про це на брифінгу заявив директор Департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко у відповідь кореспонденту УНІАН на запитання щодо прізвища поліцейського, який кричав “ложись, бандера”.

Читайте також«Бандеро, вставай!»: активісти влаштували протестну ходу до будівлі МВС (фото, відео)

Відео дня

“Вигуків там було багато різних. І за цей вигук, який так сколихнув суспільство, і за інші, голова Нацполіції Андрій Крищенко перепросив. Даруйте, силова фаза операції по розблокуванню поліцейського відділку іноді супроводжується емоційними вигуками. За всі ці емоції перепросив Крищенко. І наскільки мені відомо, прокуратура не інкримінує це, як правопорушення. Тут може бути моральний осуд, і ми його підтримали. І мені здається, що на цьому можна ставити крапку, якщо не брати за мету дешевий піар з метою тиску на органи правопорядку. Там немає більше про що говорити”, - сказав Шевченко.

Також він додав, що під час інциденту мало місце одиничне порушення закону з боку співробітника поліції у цивільному, а спецпризначенці, на його думку, діяли в межах закону. “Я наголошую — це одиничне порушення. Масового порушення закону не було”, - підсумував Шевченко.

Як повідомляв УНІАН, 9 лютого поліцейські затримали і побили активістів ініціативи "Хто замовив вбивство Каті Гандзюк?", які проводили акцію на Контрактовій площі, де виступала кандидат у президенти, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

Після цього біля Подільського управління Національної поліції у м. Києві на вул. Хорива, 20 зібралися прихильники затриманих, які зайшли в фойє управління і почали вимагати повернути вилучені в їхніх товаришів речі. Між ними і правоохоронцями виникла штовханина. Правоохоронці застосували сльозогінний газ та кийки.

Читайте такожБандера як команда "фас": журналісти з'ясували, що думають громадяни про побиття активістів С14

У поліції заявили, що затримали близько 40 осіб та відкрили 3 кримінальних провадження за статтями "Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу", "Захоплення державних будівель" та "Хуліганство". Повідомлялося, що внаслідок сутички трьох поліцейських із травмами госпіталізували. Пізніше всіх затриманих відпустили.

Прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган заявила, що за фактом побиття поліцейськими активістів організації С14 ДБР відкрило кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень).

Адвокати Віктор Мороз та Масі Найєм, які були на місці подій та надають юридичну підтримку активістам, повідомили, що затриманим біля Подільського управління поліції Києва активістам інкримінують дві статті, серед яких немає захоплення адмінбудівлі - ст. 296 (хуліганство) і ст. 345 (нанесення ушкодження працівникам правоохоронних органів).